O mně

Jak to vše začalo? Z potřeby rychle zatravnit zahradu se postupně stala vášeň hledat způsoby, jak trávník zkvalitnit a následně jeho kvalitu udržet. Supertravnik.cz je proto určen všem, kteří chtějí docílit úspěšných výsledků bez zbytečných pokusů a omylů. Věřím, že rady a tipy, které zde najdete, vám přinesou užitek a radost z kvalitního trávníku, který je nejen příjemný na pohled, ale také na chůzi.

Nápad vytvořit samostatný web, se rodil postupně. Mému nadšení nejdříve přihlíželi sousedé, kteří se povětšinou zaujetí pousmáli. Nicméně poté, co jsem pořídil první vřetenovou sekačku, ji pořídili další tři. Začali se mi ozývat přátelé, kterým se líbili mé fotografie na soukromých sociálních sítích, ale také zcela neznámí lidé, kamarádi sousedů, kamarádi kamarádů… a četnost dotazů začala růst. Důležité pro myšlenku webu bylo, že se dotazy často opakovaly a já trpělivě pokaždé odpovídal. Postupem času nebylo v mých možnostech věnovat se všem individuálně a proto jsem založil Instagram a Facebooku a poté doplnil webem.

Nejsem profesionál, ale nadšený hobík trávníkář, který za 6 let aktivního trávníkaření nasbíral řadu zkušeností. Prošel jsem si snad všemi etapami, od stržení vrchní vrstvy, návozu a zapracování zeminy, založení trávníku, jeho sekání, následně střihání, první vertikutace, vyčesávání, aerifikace, pískování…, otestoval jsem řadu doplňků a hnojiv, jak syntetických, tak organických, trápil se s travními chorobami, které mi nejednou pocit z odvedeného znechutily. Ale také jsem řešil, jak poměrně malou plochu trávníku uzpůsobit pro naše potřeby aktivního života – jaké zvolit osivo, kvůli naší Bordeaux doque, což je 70kg pes a jím pravidelně vypálených koleček v trávníku, dětmi, které si rády hrají, jezdí na kole, odrážedlech atp. a samozřejmě i mojí potřebou si trávník užít po stránce sportovní i estetické. Tomu všemu jsem se v čase přizpůsoboval a stále přizpůsobuji a o tom všem jsou články, které zde přináším.
I přes to vše je pro mě trávník především zábava, radost a velké odreagování od všedního života a přeji vám, abyste stejného docílíte i vy ať už se více, či méně příspěvky inspirujete. Jarda Pokštefl.